Теплоізоляція підлоги потрібна для будь-якого будинку, будь то дерев'яний, цегляний або залізобетонний.

Важливим показником комфортності будь-якого приміщення вважається саме температура поверхні підлоги. Оптимальна для людини температура підлоги повинна бути нижчою за температуру повітря в приміщенні не більше ніж на 2 градуси

Людський організм втрачає більше половини тепла, віддаючи його в довкілля. Тому температура підлоги в будинку впливає на те, скільки тепла ми втрачаємо, і якщо підлога холодна, вона просто "витягує" з нас тепло.

Погане утеплення підлоги може спричинити 30% усіх тепловтрат.

Утеплювач під підлогу «Живаізол» є абсолютно екологічним, простим у монтажі, не вимагає використання паро- та гідроізоляції. А також володіє набором унікальних властивостей, важливих для утеплення підлоги:

  • Екологічний
  • Має термін придатності 75 років
  • Звукоізоляція на 25% вище, ніж у аналогів.
  • Теплоізоляція на 30% краща, ніж у аналогів.
  • Дихає
  • Гіпоалергенний

 

 Як утеплити підлогу в будинку

Утеплення підлоги льняною підкладкою.

Це, мабуть, найпростіший спосіб утеплення. Підкладка укладається на чорнову підлогу, бетонну або дерев'яну, зверху монтується чистова підлога паркетна дошка, ламініт, ковролін. Льняна підкладка ідеально підійде як утеплювач для підлоги під лінолеум. Він досить ефективно протистоїть холоду, прибираючи дискомфорт холодної статі. Льняна підкладка має найвищі тепло- та звукоізоляційні характеристики у своєму класі.

За теплоізоляційними показниками вона перевершує пробкову підкладку в 4 рази, і за своєю ефективністю поступається тільки теплим підлогам, які споживають багато енергоресурсів.

 

Утеплення підлоги за лагами

Найбільш поширений, простий і ефективний спосіб вважається утеплення підлоги по лагах. Він застосовується як до підлог на грунті, так і до побудованих на бетонному перекритті.

 

Утеплення підлоги по лагах на ґрунті

Починають теплоізоляційні роботи з трамбування ґрунту. Потім роблять підсипку із щебеню. Далі встановлюються цегляні стовпчики з кроком 2*0,5 м. На стовпчики укладають гідроізоляцію, потім дерев'яні лаги. Оптимально достатньо перерізу лаг у 120, 150 або 200х50 мм. Збоку до лагів внизу набивають опорні бруски, на які стеляться накат із дощок або ОСП плити. Утеплювач укладають між лагами.

  • чистова підлога
  • брус
  • лляне волокно або багаття
  • грунт
  • дерев'яний накат

 

Як дешево утеплити підлогу у будинку. Утеплення підлоги в будинку своїми руками:

Спосіб 1 Утеплення будівельним утеплювачем "Живаізол".

Утеплювач підлоги укладають між лагом, на дерев'яний накат, у два шари, висотою 100мм, з перехлестом швів. Зверху на балки перекриття перед улаштуванням підлоги укладається міжвенцевий утеплювач, який значно знижує скрип.

 

Спосіб 2 Утеплення лляним волокном.

Волокно розробляється вручну і укладається між лагами на дерев'яний накат, на всю висоту балки з розрахунку 8 кг волокна на 1м.кв., при висоті балки 200мм. Зверху на лаги перекриття, перед улаштуванням чорнової підлоги, укладається міжвінцевий утеплювач, для зниження скрипів. Перевага даного способу утеплення, поряд з високою екологічністю та довговічністю, це ціна.

 

Спосіб 3 Утеплення лляною кострою.

Костра засипається між лагами на дерев'яний накат на всю висоту балки, з розрахунку 30 кг багаття, на 1 м.кв., при висоті балки 200мм. Зверху на балки перекриття, перед улаштуванням підлоги, укладається міжвінцевий утеплювач, для зниження скрипу.

Важливо, щоб накат не мав щілин, для запобігання пробудженню багаття.

Ця схема утеплення підлоги по лагах залишає холодний підпільний простір. Тому можлива конденсація пари. Для забезпечення вентиляції підпілля через кожні 4-5 метрів у периметрі будівлі роблять квадратні продухи розміром мінімум 100×100 мм.

 

Утеплення по бетонній основі

Чорнова підлога може бути зроблена з бетону або бетонних плит перекриття, і тоді застосовують іншу технологію утеплення. Спочатку очищається основа, з неї видаляють різне сміття. Основа гідроізолюється будь-яким зручним способом. Потім на основу укладають лаги, одна від одної на відстані півметра. Між ними укладають утеплювач під підлогу. Далі настилають чистову підлогу.

  • брус
  • лляне волокно або багаття
  • чистова підлога
  • бетонна основа

 

Чим краще утеплити підлогу в будинку:

Спосіб 1 Утеплення будівельним утеплювачем "Живаізол".

Утеплювач на підлогу укладають між лагами на бетонну основу в один шар, висотою 50мм. Зверху на балки перекриття перед улаштуванням підлоги укладається міжвенцевий утеплювач, який значно знижує скрип.

 

Спосіб 2 Утеплення лляним волокном.

Волокно розробляється вручну і укладається між лагами на бетон, на всю висоту балки з розрахунку 4 кг волокна на 1м.кв., при висоті балки 100мм. Зверху на лаги перекриття, перед облаштуванням чистової підлоги, укладається міжвінцевий утеплювач, для зниження скрипів. Перевага цього способу утеплення підлоги приватного будинку, поряд з високою екологічністю та довговічністю, це ціна.

 

Спосіб 3 Утеплення лляною кострою

 

Костра засипається між лагами на бетонну основу на всю висоту балки, з розрахунку 25 кг багаття, на 1 м.кв., при висоті балки 100мм. Зверху на балки перекриття, перед улаштуванням підлоги, укладається міжвінцевий утеплювач, для зниження скрипу.